Opis
Olej z lnianki rydzowy – jakie ma zalety?
Pozyskiwany z roślin nasion lnianki siewnej, o złocistej barwie oraz orzechowym smaku, cenny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu – olej rydzowy z lnianki tłoczony na zimno to pozycja, która koniecznie powinna pojawić się w Twojej kuchni! Choć nazwa może nieco mylnie sugerować pozyskiwanie z leśnych grzybów, olej rydzowy z lnianki siewnej to tłuszcz roślinny. Nieco mniej popularny niż olej słonecznikowy, rzepakowy czy oliwa z oliwek z pewnością nie ustępuje im w prozdrowotnych właściwościach! Olej z lnianki (rydzowy) zawiera aż 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także drogocenne witaminy z grupy B, A oraz E. Poznaj więc dokładnie jego właściwości, zastosowanie w kuchni, jak również w kosmetyce oraz lecznictwie i jak najszybciej
Jakie właściwości posiada olej rydzowy z lnianki tłoczony na zimno ?
Tego oleju bez wątpienia nie powinno zabraknąć w Twojej zbilansowanej diecie – bogaty jest on bowiem zarówno w nienasycone kwasy tłuszczowe, jak również witaminy.
Olej rydzowy z lniany siewnej pomaga w podrażnieniach skóry, w walce ze zmarszczkami, łamiącymi się paznokciami oraz włosami. Popularnym zastosowaniem oleju z lnianki rydzowej jest też ochrona przed kleszczami – wymieszaj olej z wodą i spryskaj nim ogródek, balkon czy też taras.
Olej rydzowy z lnianki siewnej – jak go stosować w kuchni?
Zastosowanie oleju rydzowego z lnianki tłoczonego na zimno w kuchni jest różnorodne – należy jednak pamiętać, aby na nim nie smażyć, gotować czy piec. Olej zimnotłoczony przeznaczony jest tylko do potraw przygotowywanych na zimno – wysoka temperatura nie tylko wpływa na zmniejszenie prozdrowotnych właściwości, ale także powoduje powstawanie niekorzystnych dla zdrowia związków chemicznych. Olej rydzowy z lnianki siewnej doskonale sprawdzi się jako dodatek do kaszy, makaronu, sosów, dressingów, śledzi, sałatek czy też surówek. Chcąc cieszyć się z maksimum korzyści i smaku, warto także zadbać o prawidłowe przechowywanie – w suchym, ciemnym miejscu bez dostępu promieni słonecznych. Olej rydzowy z lnianki najlepiej trzymać w ciemnej oraz szklanej butelce. Postaw więc na świeży, zimnotłoczony, niefiltrowany oraz naturalny olej rydzowy z lnianki, który produkowany jest bezpośrednio z nasion tej rośliny i dostarcz swojemu organizmowi wiele cennych substancji!
Bibliografia:
Zahra Piravi-vanak, SodeifAzadmard-Damirchi, Danial Kahrizi, NargessMooraki, SezaiErcisli, Geoffrey P. Savage, Hossein Rostami Ahmadvandi, Fleming Martinez,Physicochemical properties of oil extracted from camelina (Camelina sativa) seeds as a new source of vegetable oil in different regions of Iran,Journal of Molecular Liquids,Volume 345,2022,117043.
Ankur Agarwal, Om Prakash, Madhu Bala, Camelina sativa, a short gestation oilseed crop with biofuel potential: Opportunities for Indian scenario,Oil Crop Science,Volume 6, Issue 3,2021,Pages 114-121.
Wikipedia.com
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.