Opis
Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, cynku, selenu, magnezu, wapnia, a także fitosteroli – naturalny ekologiczny olej z wiesiołka tłoczony na zimno to prawdziwa skarbnica zdrowia! Znajduje zastosowanie zarówno jako produkt spożywczy w kuchni, jak również w pielęgnacji skóry i włosów. Pamiętać należy jednak, aby olej z nasion wiesiołka spożywać tylko na zimno, tak aby w pełni wykorzystać jego naturalną moc. Z powodzeniem można dodawać go do ulubionej sałatki, koktajlu, dressingu czy też deseru, a dodatkowo zachwyci on także delikatnym smakiem i subtelnym aromatem!
Olej z wiesiołka BIO idealny dla kobiet i nie tylko
Zimnotłoczony olej z wiesiołka BIO do picia znany jest w kobiecym świecie. Wynika to z jego pozytywnego działania na gospodarkę hormonalną. Jednak olej ten nie jest zastrzeżony tylko dla kobiet – przyniesie on wiele pozytywnych właściwości również mężczyznom! Jaki olej z nasion wiesiołka wybrać? Postaw na wersję zimnotłoczoną, ekologiczną, bez filtrowania i rafinacji, pakowaną w szklane, ciemne butelki. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na zdrowie. Zamów naturalny olej z wiesiołka w cenie, która nie nadszarpnie Twojego budżetu!
Właściwości wiesiołka
Wiesiołek to dość niepozorna roślina o całkiem niepospolitych właściwościach, wysoko cenionych przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. To, co najcenniejsze, wiesiołek ukrywa w bardzo drobnych, twardych nasionach.
Nasiona wiesiołka zawierają aż 20-30% oleju, a 80% zawartych w nim kwasów tłuszczowych stanowią niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. 70% z nich stanowi kwas linolowy. Organizm ludzki nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Kwas gamma-linolenowy, podobnie jak linolowy należy do grupy kwasów omega-6 mających szczególne znaczenie dla właściwego rozwoju organizmu.
Bibliografia:
Railane F. Rodrigues, Isabele C. Costa, Fernanda B. Almeida, Rodrigo A.S. Cruz, Adriana M. Ferreira, Jessica C.E. Vilhena, Alexandro C. Florentino, José C.T. Carvalho, Caio P. Fernandes, Development and characterization of evening primrose (Oenothera biennis) oil nanoemulsions, RevistaBrasileira de Farmacognosia, Volume 25, Issue 4, 2015, Pages 422-425.
Białek M. Rutkowska J. Znaczenie kwasu γ-linolenowego w profilaktyce i terapii. Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 2015; 69: 892-904.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.