Opis
Olej z orzecha włoskiego – charakterystyczny smak i wiele cennych właściwości!
Ważne dla organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe, dobra proporcja kwasów omega-6 oraz omega-3, witaminy E, A, K oraz z grupy B. Olej z orzecha włoskiego kryje w sobie zarówno wiele cennych składników i witamin, jak również charakterystyczny smak i przepiękny aromat. Jaki rodzaj wybrać? Bez wątpienia warto postawić na olej z orzecha włoskiego tłoczony na zimno – tylko ten wariant pozyskiwany jest bezpośrednio z owoców, bez procesów rafinacji, filtrowania czy dodawania sztucznych substancji. Taki proces produkcji wpływa na zachowanie prozdrowotnych właściwości – olej z orzecha włoskiego tłoczony na zimno jest więc w pełni naturalny i bezpieczny dla każdego! Można spożywać go zarówno bezpośrednio, dodając do ulubionych potraw na zimno, jak również w lecznictwie i kosmetyce. Olej z orzecha włoskiego jest więc obowiązkową pozycją zarówno w kuchni, w apteczce, jak również w kąciku pielęgnacyjnym!
Olej z orzechów włoskich – charakterystyka
Jasnożółty kolor, intensywny orzechowy smak i aromat, a także łatwa dostępność. To wszystko sprawia, że olej z orzecha włoskiego chętnie wykorzystywany jest do przygotowywania codziennych posiłków. Sałatki, sosy, naleśniki, pasty kanapkowe, twaróg, ciasta czy też desery – podkręć smak swoich potraw i koniecznie dodaj do nich właśnie olej z orzechów włoskich tłoczony na zimno! W wersji naturalnej, nierafinowanej i niefiltrowanej nie nadaje się do smażenia, pieczenia czy gotowania. Nie tylko traci on wtedy swoje cenne właściwości, ale zyskuje gorzki, cierpki posmak. Aby w pełni korzystać z jego cudownych właściwości przestrzegać należy także odpowiednich zasad przechowywania. Przechowuj go w szklanej, ciemnej butelce oraz chłodnym, ciemnym miejscu, bez dostępu promieni słonecznych. Zadbaj o swoje ciało i wprowadź do codziennego odżywiania olej z orzechów włoskich nierafinowany zimnotłoczony!
Bibliografia:
Catherine Rébufa, Jacques Artaud, Yveline Le Dréau,Walnut (Juglans regia L.) oil chemical composition depending on variety, locality, extraction process and storage conditions: A comprehensive review,Journal of Food Composition and Analysis,Volume 110,2022,104534.
Dan Zhou, Yun Pan, Jing Ye, Jingfu Jia, Jinfang Ma, Fahuan Ge,Preparation of walnut oil microcapsules employing soybean protein isolate and maltodextrin with enhanced oxidation stability of walnut oil,LWT – Food Science and Technology,Volume 83,2017,Pages 292-297
Wikipedia.com
Właściwości
Olej z orzecha włoskiego – właściwości zdrowotne
Olej z orzecha włoskiego to przede wszystkim bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Wśród nich znajdują się szczególnie istotne z punktu widzenia zdrowia kwasy, tj. linolowy, oleinowy i alfa–linolowy. Kwasy tłuszczowe są niezbędne, by utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji. W wyniku ich niedoboru staje się ona nieodporna na działanie substancji zewnętrznych: zanieczyszczenia, promieniowanie UV (powstają zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne). Jeśli jednak zastosuje się produkt bogaty w kwasy tłuszczowe, a takim z pewnością jest olej z orzechów włoskich, możemy zminimalizować uszkodzenia i przyczynić się do regeneracji naskórka.
Olej z orzecha włoskiego obfituje w witaminy m.in. wit E, A, K i H oraz witaminy z grupy B. Obniża ciśnienie i cholesterol, korzystnie wpływa na mózg, pobudza umysł. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwwirusowe.
Stosowanie oleju z orzechów włoskich przynosi wiele korzyści osobom z problemami układu trawiennego. Olej z orzechów włoskich ma działanie przeczyszczające, usprawnia pracę jelit i dobrze wpływa na trawienie oraz zapobiega zaparciom.
Zastosowanie
Olej orzecha włoskiego – zastosowanie
Jakie jest zastosowanie oleju z orzecha włoskiego? Dodany do sałatek, sosów czy makaronów odwdzięczy się wyjątkowym smakiem. Jednak kuchnia to nie jedyne jego królestwo.
Doskonale czuje się w roli naturalnego lekarstwa. Obniża ciśnienie i cholesterol, korzystnie wpływa na mózg, sprawność umysłową, koncentrację i pamięć. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Przyczynia się do obniżenia trójglicerydów we krwi, wpływając korzystnie na poziom cholesterolu i układ krążenia. Chroni przed rozwojem grzybów (zwłaszcza Candida). Nieoceniony w walce z zaparciami.
Pytania i odpowiedzi
- Czy olej z orzecha włoskiego pachnie?
- Czy olej z orzecha włoskiego mogą stosować dzieci?
- Jak zastosować olej z orzecha włoskiego w kosmetyce?
- Jak stosować olej z orzechów włoskich w kuchni?
- Czy na oleju z orzechów włoskich można smażyć?
- Jak przechowywać olej z orzechów włoskich?
Czy olej z orzecha włoskiego pachnie?
Tak, olej z orzecha włoskiego tłoczony na zimno i nierafinowany ma bardzo przyjemny, intensywny orzechowy zapach w przeciwieństwie do oleju rafinowanego, który jest pozbawiony aromatu.
Czy olej z orzecha włoskiego mogą stosować dzieci?
Tak, olej jest zalecany do stosowania zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
Jak zastosować olej z orzecha włoskiego w kosmetyce?
Olej z orzechów włoskich świetnie sprawdza się jako składnik kremów, balsamów czy toników. Może być stosowany także bezpośrednio na skórę jako samodzielny środek pielęgnacyjny oraz na włosy jako doskonały produkt do ich olejowania.
Jak stosować olej z orzechów włoskich w kuchni?
Najlepiej sprawdza się jako składnik dressingów do sałatek, sprawdzi się także jako dodatek do sosów, past kanapkowych czy naleśników i innych deserów.
Czy na oleju z orzechów włoskich można smażyć?
Nie, nierafinowany zimnotłoczony olej z orzechów włoskich, podobnie, jak inne oleje z naszej oferty, nie nadaje się do smażenia i żadnej innej obróbki cieplnej. W wyniku działania wysokiej temperatury utracone zostaną wszelkie właściwości.
Jak przechowywać olej z orzechów włoskich?
Olej należy przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od promieni słonecznych, w ciemnej szklanej butelce.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.