Olej z pestek dyni dla mózgu

Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż.. To czas, w którym wyjątkową uwagę skupiamy na naszych seniorach. Wiemy, jak ważne jest wspieranie ich sprawności i kondycji, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Produktem, który wspaniale wpływa na zachowanie sprawności mózgu jest olej z pestek dyni. Poznaj jego niezwykłe właściwości!

Od czego zależy sprawność mózgu?

Aby mózg pracował wydajnie i zachował sprawność przez długi czas, konieczne jest dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych. Najważniejszymi pierwiastkami, które mają największy wpływ na funkcjonowanie mózgu jest cynk, żelazo i magnez. Nawet niewielkie niedobory tych pierwiastków mogą powodować widoczne i łatwo odczuwalne skutki. Dla przykładu, niedobór magnezu sprawia, że tracimy zdolność koncentracji, trudniej przyswajamy informacje, a do tego odczuwamy narastające rozdrażnienie. Niedobór cynku natomiast może powodować znaczne problemy z pamięcią. Dla naszego mózgu ogromne znaczenie mają także kwasy Omega-3. Dzięki nim zwiększona zostaje zdolność do koncentracji i uczenia się, a także ogólna sprawność umysłu.

Olej z pestek dyni- bogactwo cennych składników dla mózgu

Olej z pestek dyni jest produktem bogatym zarówno w cynk, jak i w żelazo i magnez, a więc składniki najważniejsze dla prawidłowej pracy naszego mózgu. Wystarczy niewielka ilość spożywanego systematycznie oleju, by całkowicie znieść konieczność sztucznego suplementowania tych pierwiastków. Warto podkreślić, że olej z pestek wpływa nie tylko na samą sprawność mózgu, ale także na procesy, jakie w nim zachodzą. Badania wykazują, że spożywanie oleju z pestek dyni korzystnie wpływa na samopoczucie osób zmagających się z objawami depresji. To wszystko dzięki wysokiej zawartości L-tryptofanu – aminokwasu biorącego udział w produkcji serotoniny. Według badań, aminokwas ten zapobiega występowaniu zaburzeń lękowych i skutecznie poprawia zdrowie psychiczne.

Olej z pestek dyni- zielone złoto dla seniora

Olej z dyniowych pestek nie bez powodu nazywany jest zielonym złotem. Odpowiadają za to wspaniałe właściwości, jakimi cechuje się ten produkt. Nie bez powodu również olej z pestek zalecany jest przede wszystkim seniorom. W swoim składzie zawiera mnóstwo witaminy E, zwanej witaminą młodości. Ponadto, dowiedziono, że olej ten korzystnie wpływa na pracę serca, wzmacnia naczynia krwionośne i pomaga w zachowaniu dobrego wzroku. Więcej na temat wpływu oleju z pestek dyni na zdrowie seniorów przeczytasz tutaj.

olej roślinny na serce

Jaki olej z pestek dyni wybrać?

Przy wyborze oleju zwróć uwagę przede wszystkim na sposób, w jaki został wytłoczony. Najlepsze oleje to oleje tłoczone na zimno, nierafinowane i nieoczyszczone, pozbawione wszelkich konserwantów- dokładnie takie, jakie znajdziesz w naszym sklepie. Jest tam również wspaniały olej z pestek dyni, który polecamy nie tylko z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale także jako uzupełnienie codziennej diety przez cały rok.

Zapraszamy do naszego sklepu!

https://sosta.pl/oleje/olej-z-pestek-dyni-sosta-tloczony-na-zimno/

Darmowa dostawa od 200 zł

Ostatnio w sklepie pojawiły się:

 • maslo_klarowane_ghee
  Masło klarowane

  GHEE masło klarowane 320 ml

  34,90  Kup teraz
 • maslo_klarowane
  Masło klarowane

  GHEE masło klarowane 700 ml

  64,90  Kup teraz
 • musztarda chrzanowa sosta
  Musztardy

  Musztarda chrzanowa Sosta

  od 13,90  Kup teraz
 • musztarda daktylowa sosta
  Musztardy

  Musztarda daktylowa Sosta

  od 13,90  Kup teraz

Szanowni Państwo!

Niedawno uruchomiliśmy nową stronę internetową. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby działała bez zarzutów. Mamy nadzieję, że korzystanie z niej będzie przyjemniejsze, a składanie zamówień bezpieczniejsze, prostsze i szybsze.

Jeśli zauważą Państwo błędy techniczne, wizualne lub tekstowe w obrębie strony, będziemy wdzięczni za ich zgłoszenie na [eeb_content]biuro@sosta.pl[/eeb_content]

Dziękujemy!