Olej z pestek dyni dla seniora- dlaczego jest polecany?

Olej z pestek dyni uważany jest za produkt wyjątkowo zdrowy i korzystny dla wszystkich, a w szczególności dla seniorów. Dlaczego to właśnie seniorom zaleca się codzienne spożywanie niewielkich ilości tego oleju?

Olej z pestek dyni – skąd pochodzi?

Zdecydowana większość upraw dyni przeznaczonych pod produkcję oleju znajduje się w Austrii i w Ameryce Północnej i Południowej. Dynię uważamy za pyszne warzywo, idealne do przygotowywania wspaniale rozgrzewającej zupy idealnej na jesienne i zimowe chłody. Warto jednak wiedzieć, że zdecydowanie najwięcej wartości odżywczych mieści się nie tyle w samej dyni, co w jej pestkach. To właśnie z nich tłoczy się wyjątkowy olej o ogromnej ilości wielonienasyconych tłuszczy. Tłoczony na zimno olej zachowuje w sobie wszystkie dobroczynne właściwości, jakie skrywają w swoim wnętrzu niepozorne nasiona. Czy wiesz, jakie właściwości ma olej z nich tłoczony?

www.pixabay.com

Olej przeciwko depresji

Wiele naukowych badań wykazało, że pestki dyni znacząco poprawiają nastrój, co może się przydać szczególnie teraz, gdy słońca mamy jak na lekarstwo. Ponadto, olej z pestek zawiera w sobie mnóstwo witamin z grupy B, które skutecznie łagodzą stany napięciowe i nerwowe, a do tego regulują pracę układu nerwowego. To dlatego olej z dyniowych pestek zalecany jest każdemu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Grupą osób, którym wyjątkowo zaleca się stosowanie oleju z pestek dyni są seniorzy.

Właściwości zdrowotne pomocne seniorom

Olej z pestek dyni zawiera w sobie mnóstwo witaminy E, zwanej także witaminą młodości. Wspiera ona ochronę stanu i kondycji całego organizmu, a w szczególności poprawnego działania układu naczyniowo-krwionośnego. Seniorzy, jako grupa osób szczególnie narażonych na wystąpienie chorób serca, powinni stosować olej każdego dnia.

Warto wspomnieć bogatej zawartości witaminy A, dzięki której ole dyniowych pestek zapobiega zwyrodnieniom plamki żółtej i wpływa na dobrą kondycję wzroku. Z wiekiem wzrok naturalnie się pogarsza, olej z dyniowych pestek pozwala jednak na opóźnienie tego procesu i poprawia widzenie zmierzchowe.

Olej z pestek dyni zawiera w sobie dużą ilość witaminy D. Seniorzy są wyjątkowo narażeni na choroby kości, dlatego zaleca się im stosowanie oleju każdego dnia. Zawarta w niej witamina D odpowiada za odkładanie wapnia w kościach i zębach zamiast w ścianach żył. Przeciwdziała więc osteoporozie i wielu innym schorzeniom, które są najczęstsze właśnie u seniorów. Dodatkowo, witamina D podnosi odporność organizmu, co również jest kwestią bardzo istotną w przypadku seniorów.

www.pixabay.com

Olej z pestek dyni dla mężczyzn

Warto podkreślić działanie oleju z pestek dyni w profilaktyce rozrostu prostaty. Odpowiadają za to fitosterole, które w oleju występują w sporych ilościach. Już jedna łyżka oleju dziennie wystarczy, by skutecznie uchronić się przed wystąpieniem tego schorzenia.

Na co jeszcze wpływa olej z dyni?

Olej z pestek dyni ma znaczące działanie dla zdrowia seniora również pod kątem utrzymania optymalnego poziomu cholesterolu. To z kolei doskonale chroni serce, przeciwdziałając wystąpieniu nadciśnienia, miażdżycy czy zawału serca. Olej z pestek wpływa korzystnie na koncentrację i pamięć, co w przypadku seniorów jest działaniem jak najbardziej pożądanym. Dzięki wysokiej zawartości magnezu, poprawia samopoczucie i ogólną sprawność organizmu, pozwalając na zachowanie dobrej kondycji przez dłuższy czas. Układ trawienny seniorów również nierzadko sprawia kłopoty. Olej z pestek dyni wspiera jego działanie, zwalczając wszelkie problemy w prosty sposób.

Jeżeli szukasz idealnego oleju naturalnego do wspomożenia zdrowia seniora, postaw na zimnotłoczony, nierafinowany olej z pestek dyni, dostępny w naszym sklepie. Zaufały mu już setki osób, Ty także spróbuj! Efekty zobaczysz już wkrótce!

https://sosta.pl/oleje/olej-z-pestek-dyni-sosta-tloczony-na-zimno/

Darmowa dostawa od 200 zł

Ostatnio w sklepie pojawiły się:

 • sos paprykowy
  Musztardy i sosy

  Sos paprykowy Sosta 200 g

  24,90  Kup teraz
 • musztarda z cebulką
  Musztardy i sosy

  Musztarda z cebulką Sosta

  od 13,90  Kup teraz
 • masło klarowane
  Masło klarowane

  GHEE masło klarowane 700 ml

  64,90  Kup teraz
 • Masło klarowane

  Zestaw GHEE masło klarowane 6x700ml

  353,90  Kup teraz

Szanowni Państwo!

Niedawno uruchomiliśmy nową stronę internetową. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby działała bez zarzutów. Mamy nadzieję, że korzystanie z niej będzie przyjemniejsze, a składanie zamówień bezpieczniejsze, prostsze i szybsze.

Jeśli zauważą Państwo błędy techniczne, wizualne lub tekstowe w obrębie strony, będziemy wdzięczni za ich zgłoszenie na [eeb_content]biuro@sosta.pl[/eeb_content]

Dziękujemy!